info@algipsikoloji.com +90 507 199 52 54
info@algipsikoloji.com +90 507 199 52 54

Aldatılma psikolojisi, aldatılan kişilerin yaşadıkları can sıkıcı sürece verilen isimdir. İnsanlar ilişkileri karmaşıktır. Özellikle kadın erkek ilişkilerinde anlamlandıramadığımız ya da kabul etmek istemediğimiz belirli detaylar olabilir. Özellikle kişilerin hayatlarında bir yenilik istemeleri ve bir partnerleri bulunuyorken yeni bir arayışa girmeleri, oldukça yaygındır. Aldatma psikolojisi pek çok kişi için travma oluşturabilir. Aldatıldığını düşünen kadın ve erkek için bu süreci aldatmak zorlu olacaktır. Ancak aşağıdaki öneriler yardımı ile bu sorunu mümkün olduğunca kısa sürede çözebilir, hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Aldatılma psikolojisi

Aldatılma Psikolojisi

İnsanlar bir kere aldatıldıklarında her an aldatılabileceklerini düşünebilirler. Bu, bir sonraki ilişkilerini çok kötü etkileyen unsurlardandır. Zira güven problemi doğar, çünkü kişi aldatılmış karşı cinse karşı ümidi kırılmıştır. Her gün onlarca sayıda kadın ve erkek aldatılmaktadır. İnsan ilişkilerinde aldatılmak doğal bir süreç halinde işlemektedir. İnsan psikolojisi gereği uzun ilişkilerde aldatılmanın çok daha sık olduğu bilinmektedir. Aldatılma psikolojisi içerisine giren kişi uzun süre yeni bir ilişkiye başlama konusunda ya da insanlara güvenme konusunda problemler yaşayabilir.

Aldatılma Psikolojisini Aşmanın Yolları

Aldatılma psikolojisini aşmak istiyorsanız, bunun yalnızca sizin başınıza gelmediğini unutmamanızda fayda var. Yukarıda da söylediğimiz gibi, her gün onlarca sayıda kişi aldatılıyor. Herkesin karakterinin ve davranışlarının aynı olmadığı da hatırlamanız gereken ikinci detay. Bir kere aldatılmış olmanız, devamlı olarak aldatılacağınız anlamına gelmiyor. Aldatılma psikolojisine yakalanan kişi mümkün olduğunda rahat hissetmeli ve aldatılma psikolojisinden çıkana kadar yeni bir ilişkiye başlamamalıdır Aksi halde ilişkilerinde çok ciddi sorunlar yaşayabilir ve ilişkileri çıkmaza dönüşebilir. Aldatılma psikolojisinden kurtulmak istiyorsanız, eski sevgiliniz ya da eşinizi hatırlatacak şeyler aramayı bırakın ve nefret duygusundan kurtulun. Çünkü insan psikolojisi oldukça karmaşıktır.

Uzman Klinik Psikolog Derya OĞUZ SARIALP ile birlikte sorunlarınıza çözüm bulmak için bizimle iletişime geçin.

0507 199 52 54

Leave a Reply