Vajinismusa Veda Edin! Birbirinden Farklı Yöntemlerle

Vajinismus, evli ya da bekar birçok kadının karşılaşabileceği psikolojik hastalıkların başında gelmektedir. Sadece psikolojik sebeplerden ötürü partnerleri cinsel ilişkide bulunamayan kadınların sayısı her geçen gün artmakta, alternatif tıp ve psikiyatri bilimi bu konu ile ilgili çalışmalar yürütmektedir. Vajinismusa veda için ise yazımızı okuduktan sonra birçok yöntem görebileceksiniz.

Vajinismus hastalığından muzdarip çok sayıda kadın bulunmaktadır. Cinsel beraberlikleri sırasında, ön sevişme sürecini rahatça atlatan, ancak cinsel birleşmeye bir türlü hazır olamayan kadınlar bu konu ile ilgili birçok yöntem denemiştir. Sayısız ameliyat, hymen çıkartma operasyonu dünya üzerinde kadınların vajinismusu yenmek için tercih ettikleri yöntemler arasında bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerin hiçbiri vajinismusu yenmek için kesin bir çözüm sunmayacaktır.

vajinismusa veda etme

vajinismusa veda

Parmak Egzersizleri ve Sağlam Psikoloji

Vajinismustan kurtulmak isteyen kadınlar için en sağlıklı tedavinin, mutlaka vajinismus konusunda deneyimli bir psikolog ile çalışmak olduğunu söyleyebiliriz. Zira bu hastalık tamamı ile psikolojik kökenli olup fiziksel herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Kızlık zarı çıkartma operasyonları gibi, kadınlara doğrudan zarar verecek ve psikolojilerini kötü yönde etkileyecek herhangi bir durumdan mutlaka uzak durulması gerekmektedir.

Parmak egzersizleri yardımı ile kadının kendini cinsel ilişkiye hazırlaması uzmanlar tarafından da en çok önerilen yöntemler arasındadır. Çiftler karşılıklı olarak birbirlerini bu konuda motive etmeli ve özellikle erkek, partnerini bu konuda rahatlatmalıdır.

Vajinismustan Kurtulmak İçin Uzman Desteği

Vajinismus hastalığından kurtulmak istiyorsanız, yapmanız gereken doğrudan bu alanda deneyimi bulunan bir Uzman Klinik Psikolog ile çalışmak, hastalığa elveda demektir. Vajinimus sırasında kadın ve erkeğin cinsel denemelerine ara vermeden devam etmeleri önerilmektedir. Ancak kadının cinsel ilişkiye zorlanması, kesinlikle kaçınılması gereken durumlar arasında yer almaktadır. Siz de bu hastalııktan muzdaripseniz, en kısa sürede kendiniz için donanımlı bir Uzman Klinik Psikolog bulmanızı öneririz. Bu sayede hastalıktan kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir