info@algipsikoloji.com +90 507 199 52 54
info@algipsikoloji.com +90 507 199 52 54

Şiddet Yönetme Teknikleri

Günümüzün en önemli konularından biride şiddetin şiddetini ayarlayabilme sanatıdır. Bazı zamanlarda iş ortamlarında ve sosyal yaşamda istenilmeyen nedenlerden ötürü başlayan şiddet veya gerilim dolu zamanlar büyük kavgalara yol açabilmektedir. Şiddet yönetme teknikleri ile birlikte bu tartışmaları, gerilimleri şiddete çevirmeden atlatmak mümkündür.

Şiddet Yönetme Teknikleri

Şiddetin Genel Nedenleri

  • Yeterli dinlenememe: Günümüzde en çok görülen neden bu başlıktır.
  • Fazla çalışma: Fazla çalışma ile birlikte başlayan düşünceler şiddete çevrilebilir.
  • Enerji düşmesi
  • Şiddete eğilimli ortamda yetişme: Günümüzde en sık görülen ve problemi büyük olan kategori ise budur.

Şiddet günümüzde her 10 ailenin 4ünde görülmekte. Bu ise gelecek nesiller için kötü bir örnek teşkil etmekle birlikte, fazlasıyla büyük bir rakam.

şiddet nasıl çözülür
Şiddet Yönetme Teknikleri

Şiddetin yönetimi için birçok test yapılmaktadır. Test ise eğer psikolojik olarak ise ona göre yöntem uygulanması, diğer türlü nedenlere bağlı olarak ise bağlı olduğu nedene göre yapılmasından dolayıdır. 

Psikolojik nedenlerden doğan şiddet eğilimi genel olarak, karşı tarafı daha dikkatli dinleyerek pozitif olmaya eğilimli hale getirilmeye çalışılarak yapılmaktadır. Bu eğitimler sonucunda ise artık agresif yapıda olan kişi artık daha pozitif olacak, şiddet ile baktığı olaylara daha ılımlı yaklaşacaktır.

Şiddet nedeni belirlenirken kişinin öncelikle hikayesi dinlenilmektedir. Kişiden öğrenirken bu tür olayların normal olabileceğini hissettirip, tüm hikayenin normal olarak öğrenilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise ona göre iyileştirilebilir.

Sizde eğer şiddete yönelik eğitimler almak, kendinizi geliştirmek istiyorsanız, şirketiniz ile grup olarak veya bireysel olarak bizi arayarak eğitimden yararlanabilirsiniz. Bize ulaşmak için telefon numaramızı kullanabilirsiniz.

Ayrıca mail yoluyla da bize ulaşabilirsiniz.

Uzman Klinik Psikolog
Derya OĞUZ SARIALP
ALGI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ
İrt: 05071995254

info@algipsikoloji.com

Leave a Reply